הרב יוסף צבי רימון נולד בתל אביב בשנת ה'תשכ"ח, 1968, ונקרא על שם סבו, יוסף צבי רימון, סופר ומשורר דגול. הרב מחבר ספרים רבים בתחום ההלכה, המשקפים את שיטתו הייחודית: להוביל את הלומדים מן המקורות אל יישומה המעשי של ההלכה במציאות העכשווית. ספרי הרב רימון מקיפים תחומים מגוונים, כגון: הגדה של פסח, הלכות לחיילי צה"ל, ספר הלכות שמיטה, מחזור ליום הכיפורים, ברכת המזון וזמירות שבת, ארבעת המינים ועוד.

הרב רימון הוא מייסדה של עמותת 'מרכז הלכה והוראה'. המרכז עוסק בפיתוח תכניות לימוד חינוכיות ביהדות ובהלכה בשיטות חדשניות, בארץ ובתפוצות. המרכז מפעיל, בין השאר, תכנית 'קירוב' במדינות דוברות ספרדית ופורטוגזית, 'בית הוראה' המספק תשובות ומענה הלכתי מקיף לרבנים וקהילות בעולם, ופרויקטים חווייתיים כגון מרכז מבקרים לשנת השמיטה שפעל בגן הבוטני בירושלים בשנת ה'תשע"ה.

הרב רימון מונה לרבה של מרכז האקדמי לב בשנת 2015, ומשרת כראש בתי המדרש. הוא מרצה מבוקש בארץ ובחו"ל, ומשרת כרבה של קהילת אלון שבות דרום שבגוש עציון. בנוסף, הוא משמש כר"מ בישיבת הר עציון ומלמד במדרשת מגדל עוז.

הרב רימון ייסד את עמותת 'תעסוקטיף' מיד לאחר ה'התנתקות' בשנת ה'תשס"ה, 2005, ומשמש עד היום כיו"ר העמותה. הרב הבין שנוסף על המשבר הנוראי שעבר על תושבי גוש קטיף בהוצאתם מביתם ובהעתקתם כקהילות שלימות למגורים זמניים, 85% מתושבי הגוש התפרנסו במקום ונותרו ללא מקורות מחיה. הרב שם לו למטרה לסייע לתושבים לבנות את חייהם מחדש, בהתאם להגדרת הרמב"ם  של דרגת החסד הגבוהה ביותר – עזרה במציאת מקורות פרנסה שתאפשר לאדם לקום על רגליו. במהלך השנים הצליח הרב במשימה ועזר לאלפי משפחות.

בהובלת הרב רימון, עמותת "תעסוקטיף" ממשיכה לסייע למפוני גוש קטיף שנותרו, ויחד עם זאת, השיקה פרויקטים חדשים לסייע לאוכלוסיות נוספות במציאת פתרונות תעסוקה, כגון: הכשרת צעירי העדה האתיופית במקצוע הסיעוד, תעסוקה לחיילי צה"ל ממשפחות מצוקה, והכוונת מובטלים כרוניים לחזרה למעגל העבודה.

על כך זכה הרב רימון לקבל את "אות הנשיא למתנדב" לשנת ה'תשס"ח, 2008, מנשיא המדינה שמעון פרס. ביום ירושלים ה'תשע"ד, הוענק לרב גם "פרס מוסקוביץ' לציונות" הודות לפועלו המבורך.