יש מקום לכל אחד

'יש מקום' הנו פרויקט שמטרתו לסייע ולהעניק כלים להצלחה בעולם האקדמי והתעסוקתי.

הפרויקט נוסד במטרה להנציח את זכרו של מר מלקולם סלונים (ר' יצחק שמואל הכהן סלונים), אדם שבלבו היה מקום לכולם, גם לאחר, לשונה ולמי שהמזל לא האיר אליו את פניו.

מטרה 

להביא לשילובם של סטודנטים פוטנציאלים, בעלי רקע סוציו- אקונומי נמוך, במעגל ההשכלה האקדמית והמקצועית בשלב ראשון, ולסייע להם להשתלב במעגל התעסוקה לאחר מכן. זאת, מתוך תפיסה המאמינה בלקיחת אחריות אישית ועצמאות.

'יש מקום' איננה קרן מלגות לסטודנטים, אלא מסלול הכשרה הכולל מעבר להיבט המימון, גם היבטים של השמה, אבחון, תמיכה וליווי.

אנו מאמינים, כי כל אחד יכול וזכאי למצוא את המקום המתאים לו, הן בתחום הלימודים והן בתחום התעסוקה.

לצערנו, ישנם רבים שלמרות היכולות והשאיפות, מתקשים יותר מאחרים למצוא את המסלול המתאים להם ולהשתלב בתחום ההשכלה והתעסוקה.

אנו ב'יש מקום' שמנו לנו למטרה לסייע עד כמה שניתן לאותם חלקים של האוכלוסייה למצוא את מקומם על ידי מתן כלים שיאפשרו לכל אחד להתגבר על אותם קשיים, ולהשתלב במקום המתאים לו ביותר.

איך זה מתבצע? ליווי והכוונה – תהליך הליווי של 'יש מקום' כולל תהליך אבחון וליווי על ידי 'תעסוקתי', ארגון המתמחה באבחון וייעוץ תעסוקתי, המעניקים למשתתפים כלים לניהול חייהם המקצועיים בהתאם ליכולות והרצונות שלהם, תוך לקיחת אחריות עצמית.

חבילת לימודים – המועמדים המתאימים יזכו לחבילת לימודים, הכוללת סיוע באיתור וקבלת מלגות מתאימות, סיוע במימון שכר לימוד, קורס פסיכומטרי ואמצעי למידה שונים  (מחשב, שיעורים פרטיים ועוד). מתוך תפיסה חינוכית הרואה חשיבות בלקיחת אחריות ועצמאות, בוגרי התכנית יידרשו להחזיר את המימון שיקבלו במסגרת חבילת הלימודים, כאשר יסיימו את לימודיהם וישתלבו במעגל התעסוקה, בתנאים נוחים מאוד שיותאמו למצבו הכלכלי של הבוגר.

בן היה עסוק בסיוע לאביו בחנות שלהם בשוק 'מחנה יהודה' בירושלים, ולכן הוא לא הופיע ללימודים בבית הספר. באופן מפתיע הוא סיים את תעודת הבגרות שלו בציונים מצויינים. בן הסתייע בצוות הפדגוגי שסייע לו להבין שהוא לא חייב להסתפק בניהול דוכן בשוק. עבור בן, החיים התחילו לקבל תפנית דרמטית, בעקבות הסיוע של הצוות ליצור לעצמו עתיד מוצלח, כפי שהוא חולם.

תכנית רב שנתית 200 בני נוער וצעירים מבתים במצב סוציו אקונומי נמוך.

להצטרפות לרשימת תפוצה

צור קשר

ת"ד 214 אלון שבות

9043300 ישראל

info@jobkatif.org

02-580-0070

שלחו לכתובת הבאה:
תעסוקטיף ת"ד 214 אלון שבות 9043300 ישראל

שם חשבון: תעסוקטיף

בנק: מזרחי 20

סניף: אלון שבות 454

מספר חשבון: 142571

* אם ברצונכם לקבל קבלה, נא לציין בפרטי ההעברה שם מלא וכתובת למשלוח קבלה.

ניתן להתקשר למוקד התרומות בין השעות 10:00-20:30 בטל'- 08-6725671