תכנית תעסוקה לחיילים בסיכון, חיילים בודדים ומשוחררים

תעסוחיל מבית לאופק היא תכנית חברתית המסייעת לחיילים בודדים, חיילים מקבוצות סיכון ולחיילים משוחררים להשתלב בעבודה ומאפשרת להם לזכות בבסיס כלכלי נוסף מעבר לשכר הצבאי, תוך פיתוח מיומנויות ויכולות הנדרשות בשוק התעסוקה. תעסוחיל היא התוכנית הראשונה והיחידה בישראל שמעניקה פתרון לצורך ייחודי זה של חיילים בסיכון ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים הרלוונטיים בצה"ל. 

התכנית החלה לפעול בשנת 2016, ועד כה סייעה לכ – 8000 חיילים וחיילות המגיעים מקבוצות סיכון ומאוכלוסיות מוחלשות. כיום משרתים בצה"ל כ 12,000 חיילים הזקוקים לסיוע כלכלי. רבים חווים קושי בהשלמת שרותם הצבאי עקב בעיות כלכליות – שלהם או של משפחותיהם – שהן לעתים קשיות מנשוא.

צה"ל מכיר בבעיה זו ומעניק לחיילים אלו חופשות עבודה. אך מציאת עבודה מהיום למחר, או לתקופות קצרות ביותר – היא דבר מורכב. כאן נכנסת תעסוחיל לתמונה. תוכנית ממוקדת-תעסוקה שפועלת עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם צה"ל, ומסייעת לאלפי חיילים למצוא עבודה בזמן חופשותיהם המאושרות על ידי הצבא – בין אם אורכן 3 ימים, או למשך שבוע לסירוגין. כך ניתנת לחיילים אלו האפשרות לסיים את שרותם הצבאי בכבוד.

מוכרת רשמית על ידי צה"ל ומשרד הביטחון כתוכנית תעסוקה לחיילים עם היתרי עבודה

על מערך המתנדבים שלנו

מערך המתנדבים של תעסוחיל הוקם שיתוף עם ארגון של"מ של החברה למתנ"סים ומונה כיום עשרות מתנדבים פעילים בכל רחבי הארץ. הודות לעבודתם המופלאה מצליחה תעסוחיל לטפח רשת של מאות עסקים ברחבי המדינה. בצורה זו אנו מסוגלים להתאים חייל למעסיק פוטנציאלי, על בסיס הצרכים ההדדיים, מיקום גיאוגרפי וכישורים.

לצד מציאת תעסוקה – במקרים רבים בשכר גבוה משכר המינימום – המעסיקים גם מפתחים קשרים אישיים עם החיילים המועסקים על ידיהם ומשמשים כמלווים, יועצים – "מנטורים" עבורם, ולעיתים אף מעסיקים אותם עם שחרורם מצה"ל, עד שהם פונים להתחיל את השלב הבא בחייהם.

מבט לעתיד

ככל שהצרכים מתרבים, תעסוחיל מגבירה את הושטת ידיה לעזרה לזקוקים לה. עם עין צופיה אל השלב הבא, אנו מתמקדים גם בחיילים משוחררים וגם באלו העומדים לפני שחרור מצה"ל. אנו מכוונים חלק מהם לתעסוקה קצרת-טווח, ומחציתם עוברים אבחון והערכה מקצועיים ויעוץ תעסוקתי לשם תכנון עתידם.

 

מה מייחד את תעסוחיל ?

משרות מותאמות להיתרי עבודה

המשרות המוצעות מותאמות לתקופות קצרות-טווח או ארוכות-טווח בהתאם לאישורי החופשות הייעודיות מהצבא ואישורי העבודה אחרי הצהריים ובסופי שבוע.

ליווי צמוד

צוות המתנדבים והעובדים של תעסוחיל מספק לחיילים ולמשוחררים תמיכה וליווי אישי לכל אורך הדרך, כדי לחזק אותם, להטמיע בהם תחושת מסוגלות ולאפשר להם לצאת לאזרחות בביטחון

חיבור לתעשייה

אחד מסודות ההצלחה של תעסוחיל הוא חיבור לשוק התעסוקה, ושיתוף פעולה הדוק ומתמשך עם רשויות מקומיות ועשרות מעסיקים וחברות בכל רחבי הארץ.

פריסה ארצית

מערך המתנדבים והעובדים שלנו פועל מצפון ועד דרום ומסייע בחיבור למעסיקים מקומיים וארגונים בכל רחבי הארץ, שיפתחו את שעריהם ויקלטו את החיילים לעבודה

העשרת מתנדבים

כדי למקסם את הצלחת הפעילות בעשייה מול החיילים, תעסוחיל משקיעה משאבים רבים בפיתוח, העשרה והכשרה של מתנדביה, ומספקת להם מגוון השתלמויות בנושאים שונים.

הצטרפו אלינו!

השותפים שלנו