"נוטעים יחד" היא ההזדמנות לצמוח מתוך עשיה וחוזק.

נוער שנושר מהמערכת החינוכית נקלע לעיתים קרובות למערבולת של סיכון ואובדן הביטחון העצמי. תוכנית "נוטעים יחד" בשיתוף קק"ל היא מסגרת ייחודית להעצמת בני הנוער הללו, שנפלטו מכל מסגרת אחרת, ע"י זיהוי החוזקות שלהם והפנייתם לתעסוקה מתגמלת בתחומים שונים, בליווי מנטורים ויועצים. התוכנית יוצרת העצמה ומאפשרת מוביליות חברתית.

כל אחד ואחת- בדרך משלהם

באמצעות ליווי צמוד של מנטורים, יועצים וכלים אשר פותחו במיוחד, לומדים המשתתפים לזהות את החוזקות והמשאבים העומדים לרשותם, ולהתגבר על המכשולים שעיכבו אותם בחייהם עד כה, כל אחד בהתאם לצרכיו ויכולותיו. המדריכים בתכנית, בהדרכת פסיכולוגים קובעים מטרות ויעדים אישיים עבור כל אחד ואחת, כך שהמשתתפים זוכים לחוות תחושת סיפוק והצלחה בעודם מממשים את המטרות שקבעו.

הצלחה גוררת הצלחה

התכנית מאפשרת לבני הנוער לבחור את התחומים שמעניינים אותם, כגון נגרות או עיצוב שיער, ומספקת להם קורסים מקצועיים, ליווי מנטורינג צמוד, קצבה, ארוחות, פעילויות גיבוש, הסעות למקום ההכשרה ואת כל חומרי הלימוד הנחוצים.

כאשר בני נוער אלו חווים הצלחה ושגשוג בתכנית, החוויה מאפשרת להם לחוש הצלחה ושגשוג גם בתחומים אחרים בחייהם, ועוזרת להם להתרחק מהתנהגויות בסיכון, להשלים את לימודי החובה ולהשתלב בהמשך בחברה כבוגרים פרודוקטיבים.

התכנית פועלת כעת בחמש רשויות: קרית ארבע, מ.א. הר חברון, מ.א. גוש עציון, בית שמש ומטה יהודה, ובהמשך תתרחב לרשויות מקומיות נוספות ברחבי הארץ