תכנית תעסוקה ייחודית לנפגעי משבר הקורונה

מתוך קרוב למיליון ישראלים מובטלים – כמה ישובו לעבוד? כמה ייאלצו לסגור את בתי העסק שלהם? כיצד יכולים בני הדור הצעיר לתכנן את עתידם כאשר ההזדמנויות והמשאבים כה מצומצמים?

איש אינו יודע לענות על שאלות אלה כרגע, אך אין ספק שכאשר נעבור את מגפת הקורונה – רבים יהיו מובטלים, במצב של תת-תעסוקה, או לא מסוגלים לתכנן עתיד חדש. תכנית ליווי לנפגעי תעסוקה בעקבות קורונה פותחה במטרה לסייע לאנשים שאיבדו את מקום עבודתם או אינם מצליחים למצוא תעסוקה בעקבות משבר הקורונה.

מדובר בתכנית מקיפה רב-שלבית שפיתחה עמותת לאופק בשיתוף ג'וינט ישראל ומכון פיל"ת להכוונה תעסוקתית, המיועדת לאוכלוסיות שנפגעו באופן החמור ביותר מהמשבר.

להתחיל מחדש

שחר חדש של לאופק לתקופת הקורונה הושקה בשלהי 2020 על מנת לספק תעסוקה לאנשים אלו על ידי בניית כישורים באמצעות רכישת השכלה וכישורים איכותיים, ושדרוג מיומנויות. ייחודה של התוכנית הוא בהמשכיות הרציפה בין אבחון תעסוקתי לליווי אישי ועד לכניסה לתעסוקה מתאימה. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה עם ארגונים מקצועיים נוספים המתמחים בתחומים הנצרכים ביותר. ב-2020, תוך עבודה צמודה עם אחת מחברות האבחון וההערכה המובילות בישראל, פיתחנו כלי ייחודי להערכה דיגיטלית הסולל נתיב קל וחלק לכל אחד משלבי התהליך לקראת תעסוקה. 

מבט לעתיד 

תוכנית שחר חדש היא הרבה יותר מ"גלגל הצלה": היא נתיב לשינוי עתידם של אנשים שנותרו מחוסרי עבודה בעקבות מגפת הקורונה, לחיזוק משפחותיהם וקהילותיהם, ולהעשרת החברה הישראלית כולה. אנו ממשיכים לפעול בתחומים רבים ומגוונים – בהכפלת מספר המתנדבים שלנו, בליווי והכוונה של מחפשי העבודה למסלולים המתאימים להם ביותר, בהשגת בתי עסק נוספים שמגייסים עובדים, בגילוי נישות בשוק העבודה המציעות אפשרויות מבטיחות במיוחד, בבנייה וחיזוק יחסים של שיתוף פעולה רב עוד יותר עם עסקים ותעשיות, בקידום תוכנית ייחודית זו בקנה מידה לאומי.

מה מייחד את התכנית?

שילוב כוחות

כינסנו תחת קורת גג אחת אנשי מקצוע, ארגונים, מתנדבים, עסקים ותורמים כדי למקסם את המשאבים ולאפשר למספר רב ככל שניתן של מחוסרי עבודה להשתלב חזרה בשוק התעסוקה, תוך התאמת הכלים והמיומנויות המקצועיות לתנאי השוק החדשים. ​

ליווי רציף עד למציאת עבודה

דורשי העבודה הפונים אלינו לקבלת ליווי ונמצאים מתאימים לתכנית מקבלים מעטפת רציפה ומתמשכת הכוללת אבחון תעסוקתי, הכוונה מקצועית ומנטורינג וליווי אישי עד השתלבות בעבודה הלכה למעשה. ​

התאמה אישית

יצרנו עבור מחפשי העבודה מגוון מסלולי ליווי גמישים שמותאמים באופן המדויק ביותר לצרכים ולכישורים של כל פונה. במידת הצורך כולל המסלול תהליך הסבה מקצועית או הכשרה לשדרוג המיומנויות בהתאם לצורכי התעשייה.

כדי שנוכל להתאים לכם מסלול אישי ומדויק של ייעוץ תעסוקתי, הכוונה והשמה, הקליקו ומלאו את פרטי השאלון. 

הקליקו ומלאו את טופס ההצטרפות כמתנדבי קהילה מטעם תכנית "שחר חדש" ונחזור אליכם בהקדם.  

הקליקו ומלאו את טופס למציאת עובדים בכל התחומים. נוכל לסייע לכם למצוא את המתאימים עבורכם!

שותפים בפיתוח התכנית